Şimdi yükleniyor

Apple, iPhone 8 Plus’ın Şişen Pilini Araştırmaya Başladı!

iPhone 8 Plus Patladı

Apple, iPhone 8 Plus’ın Şişen Pilini Araştırmaya Başladı!

Son Güncelleme tarihi 1 Ekim 2017 by Müşteri hizmetleri

Apple, 22 Eylül’de satışa sunduğu en yeni modellerinden olan iPhone 8 Plus’ın pilinin şiştiği yönünündeki sosyal medya paylaşımlarının ardından iddiaları araştırmak için çalışma başlattı.

teknik destek

Birkaç gün önce, Tayvanlı bir kadının iPhone 8 Plus’ını şarj etmek istediğinde patladığı yönündeki iddiası gündemde geniş yer bulmuştu. Daha sonra iPhone 8 Plus’ın patlamadığı ve pilinin şiştiği ortaya çıkmıştı. Söz konusu cihazı incelemeye alan Apple, bir başka kullanıcının iddiası üzerine tekrar harekete geçti.

Başka bir kullanıcı, iPhone 8 Plus’ını teslim aldıktan sonra kutusundan çıkarmak istediğinde şok oldu. Çünkü aygıtın pili şişmiş ve şişen pilden dolayı ekran paneli ile kasa birbirinden ayrılmıştı. Konuyu hemen sosyal medyada paylaştığı görsellerle dile getiren kullanıcının iPhone’u Apple tarafından incelenmek üzere alındı.

iPhone-8-Plus-Pil Apple, iPhone 8 Plus'ın Şişen Pilini Araştırmaya Başladı!

iPhone-8-Plus-Pil-Şişmesi Apple, iPhone 8 Plus'ın Şişen Pilini Araştırmaya Başladı!

Geçtiğimiz yıl, pil sorunu yüzünden pek çok Note 7’nin patlamasından dolayı başı ciddi bir şekilde ağrıyan Samsung, Note 7’nin üretimini durdurmak zorunda kalmış ve tüm cihazları geri toplatmıştı. Henüz iPhone 8 Plus’ın pil veya başka bir nedenden dolayı patladığı yönünde bir rapor yok ancak satışa sunulduğu günden bu yana iki kullanıcının cihazın pilinin şiştiği yönündeki şikayetleri gündemde yer buluyor.

Apple tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmadı ancak yakın zamanda şirketin konuyla ilgili açıklama yapmasını bekliyoruz. Şirket şu anda sorunu tüm yönleri ile inceliyor ve herhangi bir üretim sorununun tespit edilmesi durumunda özel bir değişim programını başlatacağını düşünüyoruz.

teknik destek