Şimdi yükleniyor

Apple, iPhone 8’i Eylül Ayında Tanıtmayabilir!

iPhone_8_konsepti

Apple, iPhone 8’i Eylül Ayında Tanıtmayabilir!

iPhone 7’nin tanıtılmasının hemen ardından, Apple’ın iPhone’un 10. yıldönümüne özel olarak bu yıl tanıtacağı söylenen iPhone 8‘le ilgili kafaları karıştıran bir iddia ortaya atılmış durumda. İddiaya göre Apple, iPhone 8’in geliştirmesini Eylül ayına kadar yetiştiremeyecek ve bu sebeple premium iPhone modelinin tanıtım tarihini ileri bir tarihe erteleyecek.

Bildiğiniz gibi Apple, her yeni iPhone modelini gelenekselleşen bir zaman çizelgesini takip ederek yani her yılın Eylül ayında tanıtmakta. Yüz tarama teknolojisi, geliştirilmiş gerçeklik teknolojisi desteği ve ekrana yerleşik sanal ana ekran düğmesi gibi eşsiz teknolojik geliştirmelere gelmesi beklenen iPhone 8’in bu yıl Eylül ayında, iPhone 7s ve 7s Plus’la birlikte tanıtılması bekleniyordu. Ancak ünlü Apple analistlerinden KGI analisti Ming-Chi Kuo, iPhone 8’de kullanılacak olan OLED ekranlar için Apple’ın daha uzun bir zamana ihtiyacı olduğunu söylüyor.

teknik destek

Böylece, en azından şimdilik Apple’ın bu yıl, LCD ekranlı 4.7 inç iPhone 7s ve 5.5 inç iPhone 7s Plus dışında bir iPhone modelini tanıtması beklenmiyor. Elbetteki iPhone 8’in bu yıl tanıtılacağının söylenmesin güvenilirliği ne kadar sorgulanabilecek bir iddia ise tanıtılmayacağının söylenmesi de o denli sorgulanabilir. Ancak son gelen bilgilerin bu şekilde olduğunu belirtmek durumundayız.

teknik destek