Apple, iPhone 8’in 3D Kamerası için LG Innotek ile Birlikte Çalışıyor

iphone-7-plus-kamerasi

Kore kaynaklı bir raporda Apple’ın 3D fotoğrafçılığın önünü açacak bir kamera modülü üzerinde çalışma yaptığı ve bu çalışmayı LG Innotek ile birlikte gerçekleştirdiği iddia ediliyor. 3D kamera sistemi LG Innotek’in geliştirmeleri ile çift lensli kamera sistemine entegre edilecek ve büyük olasılıkla Apple’ın 2017 yılında tanıtacağı iPhone modelinde yer bulacak.

teknik destek <

LG Innotek zaten şu anda iPhone 7 Plus’In çift lensli kamera sisteminde tedarikçi konumunda. LG daha önce 3D fotoğrafçılığı destekleyen bir kameraya sahip telefonunu 2011 yılında tanıttığı Optimus 3D ile birlikte piyasaya sürmüştü. Yani şirketin uzun süredir akıllı telefonlar üzerinde 3D kamera modülleriyle ilgili çalışma yaptığını söylemek mümkün.

Duruma yakın olan kaynaklar LG Innotek’in çalışmalarının artık meyvesini vermeye başladığını ve Apple’ın 2017 yılında tanıtacağı iPhone modelinde LG’nin 3D kamera modülünün kullanılacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Yine de iPhone 8 için 3D fotoğraf çekebilme yeteneğinin heyecan verici olmadığını söylemek mümkün. Kullanıcıların beklentisi daha yüksek gibi duruyor ve sızan bu tip çalışmalar bekleneni sunmuyor.

müşteri hizmetleri