Şimdi yükleniyor

Apple, iPhone 8’in Alıcısındaki Gürültü Sorununu Onayladı!

iPhone 8

Apple, iPhone 8’in Alıcısındaki Gürültü Sorununu Onayladı!

Son Güncelleme tarihi 27 Eylül 2017 by Müşteri hizmetleri

Apple, telefon görüşmesi için cihazın alıcısını kullanan bazı iPhone 8 ve iPhone 8 Plus sahiplerinin aralıklı sesler, gürültüler duymasına neden olan bir sorunun farkında ve üzerinde düzeltme yapmak için çalışıyor.

teknik destek

Bir Apple sözcüsü, “Bazı müşterileri etkileyen konunun farkındayız. Ekibimiz, gelecekteki bir yazılım güncellemesi ile sorunun çözümü üzerinde çalışıyor.” dedi.

Geçtiğimiz hafta, pek çok iPhone 8 ve 8 Plus kullanıcısının telefon görüşmesi sırasında alıcıdan rahatsız edici sesler duyduğu yönünde şikayetleri gündeme gelmişti. Hem standart telefon çağrıları hem de FaceTime çağrıları sırasında cihazın alıcısından duyulabilen ve “çok rahatsız edici” bir ses olarak tanımlanan bu sorun ortaya çıkmıştı.

Sorun ilk olarak gündeme geldiğinde, sorunun muhtemelen yazılımsal veya operatör kaynaklı olduğunu söylemiştik. Nitekim sorunun yazılımsal olduğu ortaya çıkmış durumda.

Apple’ın sorunu ne zaman çözeceği şimdilik belli değil ancak üzerinde çalıştığını artık biliyoruz. Dün yayınlanan iOS 11.0.1 ile bu sorunun düzeltilmediğini biliyoruz ancak sonraki iOS 11 ara güncellemleri ile bu sorunun düzeltileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

teknik destek