Şimdi yükleniyor

Apple, iPhone 8’in Üretim Sorunlarını Kökünden Çözecek Planını Devreye Soktu!

iPhone 8

Apple, iPhone 8’in Üretim Sorunlarını Kökünden Çözecek Planını Devreye Soktu!

The Korea Herald’ın yeni bir raporuna göre, Apple, iPhone 8’in piyasaya sürülmesi öncesinde cihaz için önemli olan parçaların eksiksiz bir şekilde hazır olmasını sağlamak için çözümü bulmuş olabilir. Raporda, Apple’ın geçtiğimiz günlerde iPhone 8’in önemli bileşenlerinin üretilmesini sağlayan ekipmanları satın aldığı belirtiliyor.

Üretim ekipmanları, iPhone 8’in baskılı devre kartının, ekranının ve kamerasının her bir parçasını bir araya getirmek için.

teknik destek

Oldukça pahalı ve on milyonlarca dolar değerinde olduğu söylenen bu satın alma, Apple için aslında oldukça ucuz. Cupertino devinin şu anda herhangi bir üretim tesisi yok ve söz konusu tedarikçileri ile üretim konusunda sıkıntılar yaşıyor. Bu sıkıntıları en asgari düzeye indirmek için ödenen her kuruş ise Apple için aslında gelecekteki satışlarını doğrudan, pozitif yönde etkileyecek.

Bununla birlikte, bazı sanayi kaynakları, Apple’ın satın aldığı bu ekipmanlarını tedarikçilerine zamanın üretim yapabilmeleri için kiraladığını söylüyor. Malumunuz uzunca bir zamandır iPhone 8’in üretiminde bazı gecikmelerin yaşanacağı yönünde haberler yapılıyor ve gözüken o ki tüm bu haberler gerçeği yansıtıyor. Apple, kendi ekipmanlarını satın alarak ve tedarikçilerine bu ekipmanları kiralayarak üretim sürecini hızlandırabileceğini umuyor.

Özellikle bu gelişmenin, Apple mühendislerinin, iPhone 8’in yazılım ve donanım birleşimi noktasında sıkıntı yaşadıkları ve bu yüzden şirkette tam bir panik havasının olduğu haberlerinin geldiği anda yaşanmış olması bu bahsi geçen panik havasını doğruluyor diyebiliriz.

teknik destek