Apple iPhone Fiyatlarını Düşürmek İçin Samsung İle Görüşecek

apple-iphone-fiyatlarini-dusurmek-icin-samsung-ile-gorusecek

iPhone satış rakamlarından istediğini elde edemeyen Apple, iPhone fiyatlarını düşürebilmek için Samsung ile görüşecek. 

teknik destek <

Teknoloji devi Apple’ın en önemli gelir kaynaklarından birisi olan iPhone satışları son yıllarda önemli oranda düşmüştü. Ülkemizde 5.000 TL ile 6.000 TL arasında satışa çıkan iPhone modelleri kullanıcılar tarafından da yüksek fiyat nedeniyle de tercih edilmemişti.

Dünya genelinde de yüksek fiyat sebebiyle tercih edilmeyen iPhone modellerinin fiyatlarının düşürülmesi için Apple iPhone’a parça tedarik eden Samsung’a parçaların fiyatının düşürülmesini teklif edecek. Apple’ın en pahalı iPhone modeli olan iPhone X’in OLED ekranını üreten Samsung’un OLED ekranın fiyatını düşürmesinin ardından iPhone’un fiyatının da düşmesi bekleniyor. 

Samsung’un iPhone X için ürettiği her OLED ekran için 110 – 130 dolar arasında bir ücret ödeyen Apple bu ödemeyle iPhone X’in maliyetinin 3’te 1’ini OLED ekrana ödemiş oluyordu. Yüksek fiyatlandırma iPhone satışlarını düşürdüğü için maliyeti düşürmek isteyen Apple 2018 yılında tanıtacağı iPhone modellerinin maliyetini düşürmek için Samsung’la görüşecek. 

Gerçekleşecek olan görüşmenin ardından Apple’ın yeni iPhone modellerinin fiyatlarını düşürecek. iPhone fiyatlarının ne kadar düşeceği henüz bilinmiyor. Ülkemizde satışa sunulacak olan iPhone modellerinin yüksek döviz fiyatları nedeniyle fiyatı bir hayli yüksek olacakken Apple’ın iPhone fiyatlarını düşürmesi ülkemizde iPhone fiyatlarının fazla yükselmemesini sağlayabilir. 

müşteri hizmetleri