Şimdi yükleniyor

Apple, iPhone için Garanti Dışı Pil Değişimi Fiyatlandırmasında İndirim Yapmaya Hazırlanıyor!

iPhone Pil Değişim Ücreti

Apple, iPhone için Garanti Dışı Pil Değişimi Fiyatlandırmasında İndirim Yapmaya Hazırlanıyor!

Son Güncelleme tarihi 29 Aralık 2017 by Müşteri hizmetleri

Apple, yıpranmış bir pile sahip iPhone’da güç yönetimi özelliğinden kaynaklı performans düşüşüne ilişkin müşteri endişelerini kabul ederek, gelecekte iPhone’ların pil sağlığı hakkında kullanıcılarına daha fazla bilgi sunacağını ve 2018 yılından itibaren garanti dışı pil değişim fiyatını düşüreceğini açıkladı.

teknik destek

Teknoloji devi Apple, pilin durumuna göre cihazlarının performansını düşürme nedenlerinin genel olarak yanlış anlaşıldığını, hiçbir zaman kasıtlı olarak herhangi bir Apple ürününün performansını düşürmediklerini, hiçbir zaman kullanıcı deneyimini kasıtlı olarak etkileyecek bir adım atmadıklarını ve atmayacaklarını dile getiriyor.

Apple, lityum iyon pillerin nasıl yıprandığını ve beklenmedik kapanma sorunlarının önüne geçmek için iOS 10.2.1 ile güç yönetimi özelliğini kullanıma sunmasının gerekçelerini bir kez daha dile getirdi. Müşteri endişelerini gidermek istediğini söyleyen Apple, yakın zamanda pil konusunda çeşitli değişiklikler yapacağını belirtti.

Apple, pil kaynaklı performansı düşen iPhone’lar için Ocak ayının sonundan Aralık 2018’e kadar garanti dışı pil servisi ücretlendirmesini 79 dolardan 29 dolara düşüreceğini açıkladı. Şu anda Türkiye’de pil servisi için 319 TL talep ediliyor ve planlanan indirim ile birlikte Türkiye için pil servisi ücretlendirmesinin 150-200 TL seviyelerine kadar gerileyeceğini tahmin ediyoruz.

Cupertino devi, iPhone 6 ve sonrası iPhone modeline sahip kullanıcılar için pil servisi fiyatlandırmasında yapacağı bu büyük indirimle ilgili olarak daha fazla bilgilendirme yapacağını söyledi.

2018 başında yayımlanacak bir iOS güncellemesi ile kullanıcıların iPhone’un pil sağlığı hakkında daha fazla bilgi edinebilmeleri adına önemli bir özellik kullanıma sunulacak. Böylece kullanıcı, iPhone’undaki pilin cihaz performansını etkileyip etlemediği görebilecek.

Son olarak Apple, pil ömrü kaynaklı beklenmedik kapanma sorununa ve akabinde performans için en iyi kullanıcı deneyimini sunmak için var güçleriyle ile çalışma yaptıklarını vurguluyor.

teknik destek

4 yorum

comments user
Talay Doğan

Arkadaşlar bu son güncellemeden sonra pillerinde sorun olanlar 300 tl ile değişim yapıyolar. Tabi ki garantili. Amu bu hatalarından dolayı fiyat kaç olur bilemem

    comments user
    Ömer

    Bir haftadır ekran açık geziyorum. Bekleme moduna alınca kapanıyor cihaz

comments user
Hasan Günaydın

Priz diplerinde geziyoruz artık

comments user
Misafir

Apple halen hatasını kabul etmemekte pil indirimi yaparak müşterinin gönlünü alabileceğini zannetmekte. Bilinçli bir Apple kullanıcısı bu hamleleri yemez. Apple ilk dönemlerinde ki misyonlarından cihazla müşteri arasında bağ oluşturmaktan artık çok uzaklar.. İlk kez Apple aldığıma pişmanım. Habersiz bir şekilde yapılan bu güncellemeyi normalde kimse kabul etmeyecektir. Ve önümüzde ki dönem IOS 12 çıktığında sizce indirilme sayısı ne olacaktır. Eski sürümleri kullanan insan sayısı daha fazla olacaktır.

Yorumlar kapalı.