Şimdi yükleniyor

Apple, iPhone’un Pil Ömrünü Artırmak için Atağa Geçti!

Apple-Pil-Performansi

Apple, iPhone’un Pil Ömrünü Artırmak için Atağa Geçti!

Son Güncelleme tarihi 29 Kasım 2018 by Müşteri hizmetleri

Nikkei Asian Review, Apple‘ın önümüzdeki iki yıl içinde iPhone’larda kullanılmak üzere kendi güç yönetimi yongalarını tasarladığını söyledi. Kaynaklara göre, Apple’ın yeni ana güç yönetimi çipi sektördeki en gelişmiş çip olacak ve çeşitli bileşenler arasında güç tüketimini daha iyi izleyip kontrol edebilecek yeteneğe sahip olacak.

teknik destek

Bu, gelecekteki iPhone modellerinin kullanıcılara daha düşük güç tüketimi (daha yüksek pil ömrü) ve daha iyi performans sunacakları anlamına geliyor.

Apple, iPhone’lardaki ana güç yönetimi çiplerinin büyük kısmını 2018’in başında kendi imkanları ile değiştirmeyi planlıyor ancak kaynaklara göre yeni ana güç yönetimi çiplerine geçiş 2019 yılına kalabilir.

Ortaya çıkan bu bilgiler doğruysa, iPhone, iPad ve Apple Watch modelleri için ana güç yönetimi çiplerini tasarlayan İngiliz şirketi Dialog Semiconductor ciddi şekilde etkilenecek. Çünkü Dialog Semiconductor’un gelirlerinin neredeyse dörtte birini tek başına Apple oluşturuyor.

Ana güç yönetimi çipi, şarj etme ve enerji tüketimi de dahil olmak üzere iPhone’un pilini denetliyor. Apple’ın şirket içi sürümü çipinin, gelecekteki iPhone modellerinin daha iyi performans-pil ömrü dengesini sağlamak üzere endüstrideki en gelişmiş çip olacağı konuşuluyor. Edinilen bilgilere göre, yeni nesil güç yönetimi çiplerinin ana tedarikçisi Tayvanlı TSMC olacak.

Apple’ın Mac için ARM tabanlı yeni çipleri dahil olmak üzere son zamanlarda attığı adımlar, şirketin iPhone modelleri için de çeşitli bileşenleri kendisinin tasarlayarak üretilmesini istediği anlamına geliyor.

teknik destek