İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple iPhone Satışlarını Arttırmak Adına Mağaza Çalışanları için Bir Ödül Programı Başlatıyor

Apple‘ın son çeyrek mali yılı kazanç raporunda, güçlü bir çeyrek görüldü ama bir sonraki çeyrek sonuçlarında şirketin düşüş yaşayacağı bilinen bir gerçek.

KAÇIRMAYIN: Apple 2015 Yılı Son Çeyreğinde 51.5 Milyar Dolar Gelir Elde Etti

Şirket durumun çok daha kötüye gelmemesi için bir süredir ürün satışlarını arttırmak için çaba gösteriyor. Gerek ürün fiyatlarında yapılan tatmin edici inidirimler gerekse özel taksitlendirme programları ile Apple ivmesinin fazla düşmemesi adına bir çaba içerisinde.

Apple şimdi de iPhone satışlarını arttıracağını düşündüğü bir ödül programını mağaza çalışanları için uygulamaya koyuyor. 21 Şubat’ta başlayacak olan program 26 Mart’a kadar devam edecek ve iPhone satışlarına katkısı olan mağaza çalışanları ödüllendirilecek.

Apple, iPhone satışlarını arttırmak için çeşitli vaatlerde bulunuyor. Örneğin, Cupertino, California’da gerçekleştirilecek gezilerdeki tüm giderlerin karşılanması gibi. Raporda müşteri memnuniyeti, haftalık satılan iPhone rakamı gibi farklı ölçümlerin olacağı belirtiliyor. Hatta iPhone aksesuarlarının da satışlarının bir ölçüt olarak kullanılacağı belirtiliyor.

Program süresince, her mağaza kendi içinde değerlendirilecek ve kazananlara çeşitli ödüller verilecek. Ödül konusunda çok fazla detay olmasa da Apple’ın çalışanlarını tatmin edeceğini düşünüyoruz. Uygulamanın ülkemizdeki Apple Store’larda uygulanıp uygulanmayacağı bilinmiyor.