İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple, iPhone X için FCC Onayını Aldı!

Apple, piyasaya çıkmasına yaklaşılan iPhone X için Amerika Birleşik Devletler Federal İletişim Komisyonu’ndan onay aldı. Cihazın tüm gerekli testleri başarıyla tamamladığı ve satışa sunulmaya hazır olduğu açıklandı.

teknik destek

iPhone X tanıtıldığından beri Apple’ın web sitesindeki iPhone X ürün sayfalarında şu dipnot yer alıyordu;

iPhone X, Federal Communications Commission (Federal İletişim Komisyonu) kurallarının gerektirdiği şekilde henüz yetkilendirilmemiştir. Bu cihaz, izin alınıncaya kadar satılamaz veya kiralanamaz.

FCC, tüm iPhone’lar da dahil olmak üzere Amerika Birleşik Devletleri’nde yasal olarak bir akıllı telefonun satılabilmesi için tüm radyo vericili cihazlarını onaylamalıdır. FCC programı, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki RF cihazlarının “etkili bir şekilde çalışmasını” sağlamak için, zararlı parazite neden olmamak, insanın radyo frekansına maruz kalma sınırlarını belirlemek ve diğer FCC kurallarına uymak için tasarlanmıştır.

iPhone X modeli FCC tarafından artık onaylı ve bu nedenle Apple ürün sayfalarındaki bu dipnotu kaldırabilecek. Apple, iPhone X için FCC onayını cihazın ön siparişlerini kabul etmesinden üç hafta önce almış oldu.

iPhone X ön siparişleri 27 Ekim Cuma günü Türkiye’nin dahil olmadığı ülkelerde başlayacak.

iPhone X’in üretim sorunları yüzünden sınırlı stoklarla satılması bekleniyor ve stok sorunun 2018 yılına kadar süreceği öngörülüyor.

teknik destek

Bir yorum

  1. eminsr eminsr 5 Ekim 2017

    Pak fazla ilgi görmeyen iPhone 8 bile bir ay sonra çıktığına göre, X Türkiye’ye 2018 de ancak gelir herhalde.

Yorumlar kapatıldı.