Apple iPhone X Satışları Durdurulacak!

iphone-x-satislari-durdurulacak-min

2017 Kasım ayında büyük reklam kampanyalarıyla satışa çıkan iPhone X piyasaya çok hızlı giriş yapmıştı. Ancak Apple analisti Ming-Chi Kuo’ya göre bu aslında pek de öyle başarılı bir giriş olmadı.

teknik destek

Kuo bugün yaptığı açıklamada iPhone X‘e yüksek talep olmadığını ve siparişlerde düşüş yaşandığı için satışların bu yaz durdurulacağını belirtti. Kuo’ya göre Apple geçtiğimiz yıllarda da iPhone 5C modelinin üretimini erkenden durdurmuştu. Buna gerekçe olarak ise satışların iyi gitmediğini açıklamıştı. Peki bu söylentiler gerçekten doğru mu? Büyük reklamlar ile satışa çıkan iPhone X‘in satışları gerçekten durdurulacak mı?

iPhone X Çok Pahalı!

Apple şimdiye kadar sunduğu iPhone modellerine bakarsak iPhone X için çok yüksek bir fiyat politikası izledi. Bu durum iPhone X‘in  satışlarının da adeta dibe vurmasına sebep oldu. Türkiye’de bile 6 bin TL’den başlayan telefon inanılmaz yüksek etiketine nedeniyle birçok eleştiye uğramıştı. Çin’de de beklediği ilgiyi hiç göremedi. Apple, iPhone X’i satışa sunmadan önce 2018’den sonra bile 30 milyon adet iPhone X satabileceğini iddia ediyordu. Fakat şu an görünen o ki bu pek de öyle olmadı.

Apple, 2018 yılı içerisinde daha yüksek satış rakamlarına ulaşabilmek için daha ucuz iPhone modelleri ile karşımıza çıkmayı düşünüyor. iPhone X modeline benzeyen fakat 6.1 inçlik LCD ekranlı model nispeten daha uygun fiyatlı olacak. Yeni çıkacak olan LCD panelli bu iPhone modelinin 800 dolar civarında satışa sunulması bekleniyor.

müşteri hizmetleri

11 Comments

  1. iPhone x malesef tam bir fiyasko. Tasarım ve yenilik anlamında apple son dönemde başarıyı sağlayamadı. Fiyat konusu ise ayrı bir dezavantaj.

Comments are closed.