Şimdi yükleniyor

Apple, iPhone X’in Ekran Sorunu İçin Açıklama Yaptı!

iPhone X

Apple, iPhone X’in Ekran Sorunu İçin Açıklama Yaptı!

Son Güncelleme tarihi 13 Kasım 2017 by ADEM ATEŞ

Apple’ın onuncu yılına özel olarak ürettiği ve yeni nesil iPhone modeli olarak tanıttığı iPhone X modeli, 3 Kasım’da satışa sunuldu. İlk dalgada 50 ülkede satışa sunulan iPhone X, herhangi bir stok sorunu ile karşılaşılmadan son kullanıcıya kadar ulaştı. Ancak telefonu alan kullanıcılar bir süre sonra sorunlarla karşılaşmaya başladı. Bunlardan biriside telefonun ekranının ani sıcaklık değişiminden etkilenmesi oldu.

teknik destek

Amerika’da telefonu satın alan kullanıcılardan bazıları bir süre kullandıktan sonra telefonun ani sıcaklık değişimlerinden dolayı dokunmatik özelliğini kısa bir süreliğine kaybettiğini raporladı. Bu hatayı alan kullanıcıların sayısının hızla artması üzerine, Apple kısa süre sonra açıklamada bulundu. Apple’ın yaptığı açıklamada bu durumun tamamen yazılım kaynaklı olduğu ve basit bir güncelleme ile durumun üstesinden gelinebileceği belirtildi.

iPhone-X-OLED-1 Apple, iPhone X’in Ekran Sorunu İçin Açıklama Yaptı!

Peki iPhone X’in bu ekran sorunu nasıl ortaya çıkıyor ? Örneğin 25-30 derece ortam sıcaklığına sahip bir yerden dışarıya çıktınız. O anda dışarıdaki sıcaklık sıfır veya eksi derece seviyelerinde. İşte yaşanan bu ani ısı değişiminde iPhone X’in ekranı kısa bir süreliğine dokunmatik özelliğini kaybediyor ve sonrasında telefonun tüm fonksiyonları stabil bir şekilde çalışmaya devam ediyor.

Bu durum her kullanıcı için önemli bir sorun gibi durmasada bazı kullanıcıların canını bir hayli sıkmış durumda. Bakalım Apple bu durumu söylediği gibi düzeltebilecek mi ?

teknik destek