İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple, iPhone X’in OLED Ekranı Hakkında Uyarıda Bulundu!

Apple, iPhone X kullanıcılarının ekran konusunda dikkatli olmalarını söylüyor. Ekran yanması, renk ve ton kayması gibi sorunların OLED ekranlar için normal olduğunu hatırlatan şirket, aldıkları tedbirlere rağmen uzun dönem kullanımda oluşacak sorunların doğal olduğunu söyledi.

Apple, kullanıcıları yanma ve renk kayması gibi sorunlardan muzdarip olmamaları adına, iPhone’larını güncel tutmalarını tavsiye ediyor. Şirket ayrıca otomatik ekran parlaklığı özelliğini aktif hale getirerek statik görüntülerin ekranda uzun süre yüksek parlaklıkta kalmasını önleyeceğini ve Super Retina Display’in ömrünün daha uzun olmasına katkı sağlayacağını da belirtiyor.

iPhone X İnceleme Yorumları

OLED ekrana sahip tüm telefonlar bu sorunlarla karşı karşıya kalabiliyor. Örneğin Galaxy S8 cihazı’nın ana ekran tuşu siz farkında olmadan sürekli olarak birkaç piksel hareket ediyor ve ekran yanmalarının önüne geçiyor. Apple, benzer yöntemleri kullanıyor olsa da, kullanıcıların memnuniyeti adına bu uyarıyı yapıyor.

Bu konuda önlemini alan Apple, iPhone’un ekran yanmasından etkilenmemesi için önemli çalışmalar yaptığını belirtiyor. En son Google Pixel 2 XL modelinde gördüğümüz ekran yanması, geleceği yansıtmayan bir sorun olarak karşımızdaydı. Bakalım uzun süreli kullanımlar sonrası kullanıcılar yeni iPhone’un ekranında böyle bir durum ile karşılaşacak mı ?