Apple iPhone Xs LG Yapımı L Tipi Pillerle Çalışacak

iphone-x-l-tipi-pil-satin-al
iphone-x-l-tip-pil
iPhone X modelinde kullanılan ancak ayrık halde olan L tipi pil yerleşimi

Apple‘ın iPhone X‘de L tipi bir pil kullanacağı söylentileri aslında tanıtılmadan önce beklenmediği halde gerçekleşmişti. iPhone X‘de sıkıştırılmış sistem kartı kullanılması anakartın olduğu kısımda Apple‘ın altta başka bir pil koyabilmesi için yeterli alan bırakmıştı. Örneğin iPhone 8 Plus‘a bu yapılmadı ve çip olduğu gibi kaldı. Sonuç olarak boyut anlamında iPhone 8‘den çok daha büyük olmayan iPhone X 2716 mAh pil kapasitesine sahip olmuş oldu.

teknik destek

Bununla birlikte bu yıl Apple‘ın tamamen L şeklinde olan ve iPhone X‘in yaklaşan yeni modellerinde tek hücreli L-şeklinde pillerle donatmayı planladığı iddia ediliyor. Bu bir ayırıcıya gerek kalmayacağı pilin daha hafif hale getirileceği anlamına da geliyor. Şu an sahip olduğumuzdan daha yüksek kapasiteli bir pil yeni modellerde olabilir. Apple‘ın bu şeklini değiştirdiği pil paketlerini üretecek deneyime sahip LG ile ortak olduğu bildirildi. Çin‘in Nanjing şehrinde tamamen iPhone pil üretimine ayrılmış bir fabrika kuruldu.

Apple‘ın şu sıralar iPhone Xs ve Xs Plus için daha yüksek kapasiteli pil üretmek amacıyla tesis incelediği dedikoduları yayılıyor. Apple‘ın henüz bu kararı kesin olarak verdiği belirsiz. Ancak dedikodular oldukça mantıklı duruyor.

Son günlerde bahsettiğimiz ekonomik model iPhone 6.1 inçlik LCD ekranıyla sıradan bir dikdörtgen pil paketi ile gönderilecek. Çünkü ünlü analist Ming-Chi Kuo yaklaşan modelde bu pillerin henüz üretilmiş halde olmayacağını söyledi. OLED ekrana sahip diğer iki model ise Apple‘ın tek hücreli L pil ile çok uğraşması durumunda bu pile sahip olacaklar gibi. Ayrıca iPhone Xs‘in 3000 mAh‘lık bir pil ile geleceği ve bunun da telefonun bir şarjda tüm gün rahatlıkla dayanma gücüne sahip olacağı şu an konuşulanlar arasında yerini aldı.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.