İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple iPhone’lar için Samsung’la Anlaşıyor

Şimdiye kadar pek çok raporda Apple’ın OLED ekran panelini gelecek nesil iPhone’lar üzerinde tercih edeceğini ve OLED panel tedarikçiler ile başta Samsung olmak üzere JDI, LG Display ve hatta AU Optronic ile anlaşmalar yapma yolundaydı. Apple anlaşmanın yanında tedarikçilerine de yatırımlar yapıyor. Son sızıntılar AU Optronic bunu gösteriyor.

teknik destek

Şimdi ise Kore’de yayınlanan bir raporda, Samsung’un gelecek nesil iPhone’lar için esnek OLED panelleri temin edeceği söyleniyor. Her iki şirket de bu anlaşmayı imzalamaya yakın gibi duruyor. Samsung OLED ekran panelleri için 7.470 milyar dolar yatırım yapıyor. Samsung bu şekilde tek üretim alanında 45.000 ile 30.000 arasında OLED panellerin üretimini yapabilecek.

Samsung ihtiyaç duyduğu zaman ise ayrıca ayda ek olarak 45.000 OLED panelinin üretimini kendisi için yapabilecek ve bunun için 6.640 milyar dolar yatırım yapmayı planlıyor. Şirket Çinli satıcılardan artan OLED panellerin ve kendi Galaxy serisinin ihtiyaçlarını karşılamak için kendi fabrikalarına da en az 830 milyon dolar yatırım yapacak.

Apple’ın zaten iPhone için önemli bileşenlerinde Samsung etkin bir role sahip. Koreli şirket son birkaç yıldan veri Apple’ın A serisi çiplerinin ve ayrıca NAND flaş depolama çiplerinin üretimini yapıyor.

müşteri hizmetleri