Apple iPhone’ların OLED Ekranları için Samsung’a Bağımlı

iphone_6s-ekran

Yayımlanan yeni bir raporda gelecek nesil iPhone’ların OLED ekranları için bir takım detaylar veriliyor. Söylentilere göre Apple OLED ekranların tedariği için Samsung Display ile iş birliğine gidecek ve son günlerde Samsung ile Apple’ın bağlarını kopartıp LG ile iş birliğine gidecek söylentisinin tam zıttını iddia ediyor.

teknik destek <

Samsung içinden edinilen bilgilere göre, son yapılan anlaşma ile Apple ile ekran teknolojisi konusundaki iş birliği 2017 yılında tanıtılacak olan iPhone 7s’de bile sürecek. Elbette ki Apple’In tek tedarikçisinin Samsung olması pek mümkün değil ve Apple farklı tedarikçiler edinmek ve üretim maliyetini düşürmek için pazarlığa tutuşabilir. Bu konuda en muhtemel hedefin LG Display olması söz konusu ancak LG’nin başlangıçta orta ölçekli OLED panellerin tedariğinin içerisinde yer alacağı düşünülüyor.

Raporda Samsung’un şu anda LG ile karşılaştırıldığıda OLED ekran üretiminde daha iyi fiyat fırsatları sunduğu ve tam üretim kapasitesine sahip olduğu belirtiliyor. Samsung’un son birkaç yıldır OLED ekran üretim hattına büyük yatırımlar yaptığı ve yapmaya devam ettiği de yine raporda yer alıyor.

iPhone’lar için OLED konuşuluyor olsa da bir başka raporda Apple’ın mikro-LED (microLED) ekran teknolojisi üzerine çalışmalar yaptığı ve Apple Watch için bu ekran teknolojisini kullanmayı hedeflediği belirtiliyor.

müşteri hizmetleri