İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple İstanbul’a Üçüncü Apple Store’u Açıyor

Apple mağazalarını arttırarak hızlı genişlemesini sürdürüyor. Son yayınlanan güvenilir bir raporda Apple’ın İstanbul’a üçüncü Apple Store‘u açacağı belirtildi. Apple’ın ek Apple Store açmayı planladığını daha önce paylaşmıştık ve Apple bir süredir yeni mağaza ekibi oluşturmakla meşguldü. Gözüken o ki şimdide Apple Store’un planlamasını yapıyor.

KAÇIRMAYIN: Türkiye’ye Üçüncü Apple Store

Türkiye’deki ve İstanbul‘da ki üçüncü Apple Store olacak olan mağaza, Emaar Square Alışveriş Merkezi’ne açılması bekleniyor.

Apple daha önce, 2014 yılının Nisan ayında Zorlu Center’da ilk mağazasını, 2014 yılı Ekim ayında ise Akasya Alışveriş Merkezi’nde ikinci mağazasını açmıştı.

14 milyondan fazla nüfusu ile İstanbul’da ki iki Apple Store şimdiye kadar inanılmaz meşguldü ve haftalar, aylar sonrasına uzanan randevularla müşterilerine beklenen hizmeti sunamıyorlardı. Apple’ın üçüncü Apple Store adımı bu noktada oldukça mantıklı duruyor.

Apple yıldan yıla hızlı bir şekilde perakende varlığını da genişletiyor. Yalnızca çinde bu ay beş yeni Apple Store açtı. Şu an Çin’de 33 Apple Store mevcut. Apple yakın zamanda Hindistan’da da ek Apple Store’lar açacak. Bunun için Hindistan hükümeti ile çalışmalar yürütüyor.