Apple, iTunes 12.6.3 ile App Store’u Yeniden Kullanıma Açtı!

iTunes 12.6

Apple, masaüstü yazılımı iTunes içerisinde App Store uygulamalarını ve zil seslerini indirilmesini sağlayan iTunes 12.6.3’ü sessizce yeniden kullanıma sundu.

teknik destek

Apple, iTunes’in bu sürümünü yeniden kullanıma sundu çünkü bazı iş ortakları, uygulamaları ve zil seslerini yüklemek için iTunes’i kullanmaya ihtiyaç duyuyorlar ancak iTunes 12.7 ile yerleşik App Store’un kaldırılması bunun önüne geçiyordu.

Daha yeni bir iTunes sürümünü Mac’inize veya Windows PC’nize yüklediyseniz iTunes’in 12.6.3 sürümünü buradan Mac’inize, 32-bit veya 64-bit Windows PC’nize yeniden indirebilir ve yükleyebilirsiniz. Kurulum tamamlandıktan sonra, uygulamaları iTunes ile indirmeye devam edebilirsiniz. Bu sürümü yükledikten sonra iTunes’in yeni sürümünü indirmeniz istenmeyecektir.

Apple, Eylül ayında iTunes 12.7’yi piyasaya sürdü ve yeni sürüm ile yerleşik App Store’u kaldırdı. Apple bunu, iTunes’de müziklere, filmlere, TV şovlarına ve podcast’lere odaklanmak üzere yaptığını açıkladı.

iTunes’in bu özel “işletme sürümü” olan 12.6.3, iOS 11, iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X ile uyumludur. Apple’ın ne kadar süre boyunca iTunes 12.6.3’ü aktif olarak kullanımda tutacağı açık değil ve şirket bu sürüm için herhangi bir teknik destek sunmuyor.

müşteri hizmetleri