İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple, iTunes’de 4K HDR Filmleri Öne Çıkarmaya Başladı

Apple TV 4K‘nın piyasaya sürülmesi öncesinde Apple, satın alabilecek veya kiralanabilecek bir dizi 4K HDR filmi vurgulayan birkaç bölümle Mac, iOS ve Apple TV’deki iTunes Store’unu güncelledi.

4K bölümünde Öne Çıkan 4K HDR Filmler, Aksiyon ve Macera, Dram ve Daha Fazlası başlığı altında düzinelerce film listeleniyor.

Wonder Woman, Baby Driver, Alien: Covenant, Logan, La La Land ve Fantastik Canavarlar Nelerdir ve Nerede Bulunacakları gibi epeyce yeni 4K kalitesinde film mevcut.

Apple, geçtiğimiz hafta sonu 4K içerikleri mağazasına eklemeye başladı. Apple’ın 4K filmleri HD filmleri ile aynı fiyat ile satılıyor ve genel olarak 18,99 TL fiyatlandırması kullanılıyor.

Halihazırda HD kalitesinde filmler satın almış olan iTunes müşterileri, hiçbir ek ücret ödemeden HD filmlerinin 4K’ya yükseltilmesini bekleyebilirler.

4K iTunes içeriği, 22 Eylül Cuma günü piyasaya çıkacak olan Apple TV 4K ile tam uyumlu olarak kullanılabilecek. Apple TV 4K, 32GB depolama kapasitesi ile 999 TL‘den başlayan fiyatla şu anda satın alınabiliyor.