Apple Jailbreak Dünyasının Ünlü İsimleri İle Gizli Bir Toplantı Yapıyor

0
img_0601
blank

Apple’ın işletim sistemlerindeki açıkların tespiti ve ödüllendirme İle ilgili bilgi vermek amacıyla jailbreak dünyasının önde gelen isimleri ile gizli bir toplantı yapacağı ortaya çıktı.

blank

Apple, bu yılın başlarında düzenlenen Black Hat konferansına katılarak iOS ve MacOS’taki hataları bulma ve raporlama konusunda hackerları ödüllendirmek için bir program başlatmıştı. Bu programa göre Apple, 200.000 dolara varan ödül veriyor. Apple, şimdi işi biraz daha ilerleterek Jailbreak konusunda uzman olan hackerları bir araya getirmeyi planlıyor.

Apple, ilk olarak iOS 7’de bilgisayar olmadan safari üzerinden cihazları jailbreak yapan jailbreakme açığının mimari Comex lakaplı hackerı işe alarak bu konudaki çalışmalarını başlatmıştı. Şimdi ise Luca Todesco, Nicholas Allegra, Patrick Wardle gibi kişilerle temas halinde.

Apple’ın konferansta iOS ve MacOS platformları konusunda yetenekli kişilerle birlikte kritik hataları bulma arzusunda olduğu düşünülüyor. Konferansa Pedro Vilaça Alex Lonescu, Jonathan Zdziarski Steven De Franco, iH8sn0w,Francisco Alonsoc Stefan Esser(i0n1c) gibi kişilerin katılması bekleniyor.

Konferansa Pangu ekibinden Hao Xu’nun da katılması gündemde. Konferansa daha bir çok ismin katılması bekleniyor. Fakat kimlerin katılacağı henüz netleşmedi.

blank