Apple’ın Kablosuz Şarj Aksesuarı AirPower mat’ın Tahmini Türkiye Fiyatı Belli Oldu!

Apple AirPower mat

Apple, iPhone 8 ve iPhone X ile kablosuz şarj özelliğini iPhone’larında desteklemeye başladı ancak henüz kendi şarj istasyonunun satışını yapmıyor. Bunun yerine Apple Store’larda Qi standardındaki Mophie marka şarj pedleri satılıyor ve her biri 59,99 dolardan başlayan fiyatla sunuluyor.

teknik destek <

Şirket, muhtemelen 2018 yılının başından itibaren satışını yapmaya başlayacağı kendi kablosuz şarj aksesuarı AirPower mat‘ı tanıtı ancak resmi çıkış tarihini ve fiyatını paylaşmadı. Polonyalı perakendeci, özel şarj pedi AirPower  mat‘ın fiyatının ne kadar olacağını gösteren bir liste paylaştı.

AirPower mat, mevcut Qi şarj pedlerinden farklı olarak Apple tarafından geliştirilen teknoloji sayesinde eş zamanlı olarak üç uyumlu cihazı kablosuz şarj edebiliyor. AirPower, yalnızca iPhone 8/8 Plus / X, Apple Watch Series 3 ve AirPods şarj kutusunun yeni sürümü ile çalışacak şekilde tasarlandı ancak bundan sonraki hemen hemen her Apple ürününü şarj edebileceğini söyleyelim.

AirPower‘ın özel Apple teknolojisine sahip olduğu ve üç tane cihazı aynı anda kablosuz şarj edebildiği göz önüne alındığında muhtemelen oldukça yüksek bir fiyatla satışa sunulacak. ThinkPlain, bir Polonyalı perakendeci X-Com’un AirPower mat için 999 PLN (yaklaşık 270 dolar) bir fiyatla satışa sunulacağını iddia ediyor. Polonya’daki Apple Store’larda 270 dolar olacağı iddia edilen AirPower mat’ın ABD’deki Apple Store’lardaki fiyatının 199 dolar civarında olacağı söyleniyor.

Türkiye fiyatı için bir tahmin yürütecek olursak, ABD’de AirPods’un 159 dolar olduğu ve Türkiye’de bu fiyatın karşılığının 899 TL olduğu göz önüne alındığında, muhtemelen AirPower mat’ın Türkiye fiyatı 999 TL ile 1.199 TL aralığında olacak diyebiliriz.

müşteri hizmetleri