İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple, Kablosuz Şarj Teknolojisi Çalışmalarına Hız Verdi

iPhone 7 Apple’ın kablosuz şarj özelliğine sahip telefonu olabilir mi? Uzun süredir var olan iddalar ve raporlar bu özelliğin iPhone 7 ile birlikte geleceği yönünde. Bu iddiaların destekleyen yeni gelişme ise Apple’in kablosuz şarj uzmanı iki kişiyi saflarına katması oldu.

teknik destek

Aslında kablosuz şarj özelliği şu anki haliyle aranan, olmazsa olmaz bir özellik değil. İnsanların bir ped üzerine koyarak telefonlarını şarj etmeleri demek yanlarında bu pedi taşımaları demek. Mantıklı düşünüldüğünde şarj aleti taşımak ile aynı şey.

Bloomberg’in Ocak ayı raporunda Apple’ın iPhone’a kablosuz şarj özelliğini getirmek için çalıştığını bildirmişti. Bu çalışmaların bu yıl tanıtılacak iPhone’a yansıyacağını da iddia etmişti.

İddialar ve gelişmeler bu konuda umut verici adımlar atıldığını gösteriyor. Çünkü Apple 4 ay içinde iki kablosuz şarj teknolojsi uzmanını işe aldı. Geçmişe baktığımızda son 2 yılda Apple’in pek çok şarj uzmanını işe alması rakip firmaların kullandıları bu teknolojiyi Apple’ın ciddi ciddi kullanmak istediğini gösteriyor.

Apple’ın üzerinde çalıştığı teknoloji şu anki sabit bir ped üzerinde şarj etme olayı değil. Telefonunuz elinizde iken bile şarj edebilen bir kablosuz şarj teknolojisi Apple ile teknoloji dünyası ile tanışabilir.

müşteri hizmetleri