İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple Kalem iPhone 7’de Kullanılabilecek mi?

Apple’ın büyük medya etkinliğine bir gün kaldı. Herkes merakla iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı bekliyor. Özellikleri aşağı yukarı belli olsa da etkinlik sürprizlere gebe.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın tasarımı ve özellikleri sızıntılar ile nerdeyse kesinleşti. Fakat Tim Cook’un Mayıs ayında yaptığı bir röportajda yeni iPhone’da çok önemli bir yenilik olacağından bahsetmesi insanlarda bu yeniliğin ne olabileceği konusunda bir merak uyanmasına sebep oldu.

Su geçirmezlik, iris tarama, dokunmatik ana ekran butonu derken NDTV ortaya yeni bir iddia attı. Tim Cook’un ima ettiği şeyin iPad Pro’da kullanılan Apple kalemin yeni iPhone’larda da çalışacağı. Eğer gerçekten kalem iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta çalışacaksa bu inanılmaz bir şey olur. Özellikle iPhone 7 Plus kullanıcılarının Samsung Galaxy Note serisinde olan S-Pen
gibi bir donanıma ihtiyaçları var.

IMG_0096

Bir çok tasarımcı, işini kağıt kalem ile yapan kişiler eğer yanlarında iPad Pro varsa Apple kalem ile çok hızlı bir şekilde işlem yapabiliyorlar. Fakat yanında her zaman iPad taşımak yerine bu iş için iPhone ekranını kullanabilirler. Küçük ekranda kalem kullanılmaz eleştiri yapanlar illaki olacaktır. Fakat kullanmaya başlayınca bu fikirlerinin değişeceğine inanıyorum.