İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple Kendi Kendini Onaran iPhone için Çalışma Yapıyor

Kırık veya sorunlu akıllı telefonlar gelecekte kalmayacak gibi duruyor. Firmalar kendi kendini onaran cihazlar için özel çalışmalar yapıyor. Apple’da bir süredir bu konuda çalışma yapıyor ve görünen o ki Apple kayda değer bir ilerleyiş kaydetmiş durumda.

teknik destek

Apple’ın buluşu, iPhone’un kullanılmadığı sıralarda sıvı hasarı, ölü piksel be daha fazlasını içeren sıkıntıları ele alıyor.

Apple 2014 yılında bu patenti almak için çalışma yapmaya başladı. Patent ile birlikte pek çok detay ortaya çıkmuş oluyor. Cupertino merkezli şirketin sorunlara karşı önlemleri ise oldukça merak uyandırıcı. Örneğin iPhone’unuzun hoparlörüne su kaçtı diyelim, cihaz bunu kullanım dılı kaldıpında yani siz uyurken özel bir ses yayarak sıvıyı dışarıya atacak.

Apple atnı zamanda ölü piksellerin birkaç saat içerisinde tespit edilebileceğini ve iPhone sahibi uyurken veya cihazı kullanıyorlen cihazın trspit işlemlerini yapabileceğini belirtiyor. Diğer testler ise kamera ve hücresel veri sorunlarını düzeltmek üzerine.

Bu testler be bazı düzeltmeler zaten bugün yapılabilir durumda. Ancak çoğu sorun için Genuis Bar ziyareti gerekiyor ve birkaç saat veya birkaç gün boyunca iPhone’unuzdan uzak kalmanız münkün. Apple bu durumu planladığı buluşu yerine getirirse otomatik olarak çözmeyi planlıyor.

Bu teknolojiden sonra iPhone kullanıcılarının deneyimi yükselecek gibi duruyor. Apple’ın bu tür patentleri gelecekte kullanacağına dair bir garanti gözetmeksizin görmek şart ancak Apple’ın bu tip patentlerini görerek benzer konular üzerinde ciddiyetle çalışmalar yaptığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

teknik destek