İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple, Kendi OLED TV’sini Geliştiriyor Olabilir: iTV

Çinli sosyal medya sitesinde Apple’ın kendi OLED TV’sini geliştirmek için testler yaptığı iddiası ile birkaç fotoğraf paylaşıldı. Bulanık görüntülerde 60 inçlik diyagonal bir TV ekranının yer aldığı görülüyor.

Görüntülerin son derece bulanık olması televizyonun test ortamındayken hiçbir odaklama yapılmaksızın alelacele çekim yapıldığını gösteriyor. Ayrıca, görüntülerin gerçekten bir Apple ürününü gösterip göstermediğini anlamak için yeterli ipuçları da var.

Pek çok kaynağa göre, görüntülerdeki ekran Apple’ın OLED TV’sine ait. Kimi kaynağa göre ise, 2018 yılında gelecek olan Mac Pro için geliştirilen profesyonel monitöre ait. Apple zaten bağımsız kullanım için bir monitör üzerinde çalışma yaptığını duyurmuştu.

Elbetteki görüntülerde bir OLED ekranın yer aldığı ve şu anda testlerinin yapıldığı net bir şekilde görülebiliyor ancak bu ekranın ne amaçla test edildiği şimdilik belirsiz. Apple’ın televizyon pazarına giriş yapması ise pek şaşırtıcı olmayacaktır. Şirketin Apple TV ile birlikte kendi OLED TV’sini sunması kesinlikle hatalı bir adım olmayacak ve böyle bir şeyin ihtimal dahilinde konuşuluyor olması daha şimdiden pek çok kullanıcıyı iştahlandırmış durumda.