İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple Kimliği için Beklenen Düzenleme Yapıldı!

Apple, bugün, Apple Kimliği için beklenen düzenlemeyi yaptı ve ilk kez üçüncü taraf e-posta adresi üzerine açılmış bir Apple Kimliği’ni Apple e-posta adreslerinden (@icloud.com, @me.com veya @mac.com) birisine taşıyabilmenin önünü açtı.

teknik destek

Daha önce, üçüncü taraf bir e-posta adresini kullanarak bir Apple Kimliği başka bir üçüncü taraf e-posta adresi ile değiştirilebiliyordu ancak üçüncü taraf e-posta adresi ile oluşturulmuş bir Apple Kimliği için Apple e-posta hesaplarından birini kullanmak mümkün değildi.

Apple, “Apple Kimliğini Değiştirme” destek belgesini bugün yapılan değişikliği yansıtacak şekilde güncellendi ve şimdi daha sonradan üçüncü taraf bir e-posta adresinin Apple e-posta hesaplarından birisi ile kullanılabileceğini teyit eden bir bölümü destek belgesine ekledi.

Bu düzenleme, muhtemelen Apple Kimliği’ni Apple e-posta adreslerinden birisi ile kullanmak isteyen kullanıcılar tarafından memnuniyetle karşılanacaktır. Bunun dışında, hesabını başka birine devretmek isteyen kullanıcılar içinde faydalı olacacaktır.

Son olarak belirtelim ki, bu özellik bazı kullanıcılar tarafından kullanılabiliyorken bazı kullanıcılar için henüz kullanılamıyor. Bu durum, özelliğin henüz tüm kullanıcılara sunulmadığını veya henüz tam işlevsel olmadığını gösteriyor. Özelliğin herkese açık olarak ne zaman kullanıma sunulacağı ise henüz bilinmiyor.

teknik destek