Apple Kredi Kartı Çıkarıyor

kredi

Apple Kredi Kartı Çıkarıyor

teknik destek <

Bir yanda teknolojinin dev ismi, öbür yandan da bankacılık sektörünün en büyük ismi artık güçlerini birleştirerek ortak bir kredi kartı üretme aşamasına geldi. Apple, büyük bir banka deviyle bu konu hakkında anlaşmış gibi görünüyor. Peki yeni Apple kredi kartları nasıl olacak ve ne zaman kullanıcılara sunulacak?

Barclays Sözleşmesi İptal Edilecek

Apple, kredi kartı konusunda çok daha önceden bir takım görüşmeler yapıyordu. Daha önce Barclays ile faizsiz ve bonus kazandıran kart için sözleşme imzalayan Apple, bu sözleşmeyi iptal etmek için uğraşacak. Eğer sözleşmenin iptali sağlanabilirse, Goldman Sachs ile resmi olarak kredi kartı sözleşmesi imzalanacak.

kredi1

İki Taraf İçin de İlk Olacak

Goldman Sachs ile Apple arasında konuşulan kredi kartı durumu, internet ve haber sitelerine yayılınca The Wall Street Journal de kendi çapında bir haber başlığı yayınladı. Journal’ın haberine göre ortaya çıkacak kredi kartı hem Apple hem de Goldman Sachs için bir ilk olacak. İlk kredi kartı açısından bu durum Goldman Sachs’ın daha çok işine yararken, Apple müşterileri de daha sık cüzdana girecek ve satışlar yüksek düzeyde artış gösterebilecek.

Kredi Kartı Ne Zaman Çıkıyor?

Önümüzdeki günler, Apple için bir hayli karışık görünüyor. Çünkü daha önceden yaptığı kredi kartı sözleşmesini iptal etmesi gereken şirket, iptalden sonra da prensipte anlaştığı Goldman Sachs ile resmi sözleşme imzalayacak. Eğer işler yolunda giderse Apple’ın kredi kartı, 2019 yılının başlarından itibaren kullanılmaya başlanacak.

müşteri hizmetleri