İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple, kripto para madenciliğine savaş açtı

Kripto paralar için yasaklar gelmeye devam ediyor. Son yasak ise Apple’dan geliyor. Şirket kripto para madenciliğiyle dizüstü bilgisayarlara yük bindiren uygulamaları yasakladı.

teknik destek

Mac bilgisayarları olan kişilerin arka planında Monero isimli madencilik yapan bir takvim uygulaması mağazadan kaldırıldı.

Geliştirici Qbix ile Apple arasında yeni bir görüşme gerçekleşti ve şirket uygulamadaki madencilik özelliklerimi kaldırarak tekrardan Mac App Store’a taşıdı.

Calendar 2, Apple’ın takvim uygulamasının iyileştirilmiş yeni sürümü olarak kullanıcılara yeniden sunulmuş durumda.

adw

Qbix, Monero madenciliğine izin veren tüm kullanıcılara gelişmiş özellik kullanımı sunuyordu. Ancak madencilik devre dışı bırakılsa bile hatadan kaynaklı arkaplanda çalışmaya devam ediyor ve çok fazla işlem gücü kullanıyordu. Apple bu uygulamayı mağazadan kaldırma kararı aldı ve kaldırdı.

Qbix CEO’su Greg Magarshak, yeni Calendar 2 uygulamasının madencilik özelliği olmadığını ve mağazaya yüklendiğini açıkladı.

Qbix CEO‘su Greg Magarshak, yenilenen Calendar 2 uygulamasının aşırı güç tüketen madencilik özellikleri olmadan mağazaya geri yüklendiğini duyurdu.

müşteri hizmetleri