İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple kulak üstü kulaklık çıkaracak mı?

Apple analistleri konusunda son derece başarılı sonuçlar çıkaran KGI Securities’in analisti Ming – Chi Kuo’ya göre bu yıl içerisinde Apple, kendi markası üzerinden bir kulak üstü kulaklık çıkaracak.

Apple son zamanlarda genellikle üretimini yaptığı iPhone telefonlar ile gündeme geliyor. Bilindiği gibi bir dönem taşınabilir müzik sistemleri alanında da çok kaliteli ürünler üretildiğini görmüştük. Şuanda bile üretimini yaptığı AirPods ve HomePad’ler ile gündeme gelmeyi başarıyor. Fakat son dönemlerde iPhone için yapılan tercihlerden dolayı bu alana yapılması gereken yatırımın geri tutulduğunu söyleyebiliriz.

Apple kulak üstü kulaklık modelleri nasıl olacak?

KGI Securities’in analisti olan Ming – Chi Kuo, Apple’ın bu yıl içerisinde kendi markasını kullanarak bir kulak üstü kulaklık üreteceğini belirtiyor. Apple normalde Beats markasının altından kulak üstü kulaklık üretimi yapıyordu. Fakat üretilecek olan bu kulaklık oldukça üst segment bir kulaklık olacak ve fiyatının da AirPods’lardan pahalı olması bekleniyor.

Üreticiler arasında Apple’ın tedarikçileri arasında yer alan SZS adlı şirket ise Apple’a bu konuda proje ortağı olabilir. SZS firması ağırlıklı olarak meal enjeksiyonu alanındaki uzmanlığıyla tanınıyor ve Apple’a da uzun süredir bu alanda yardımcı olmayı ihmal etmiyor. Üretimi planlanan kulak üstü kulaklığın bazı tasarımsal eklentilerin dışında temel bir kulak üstü kulaklık olması bekleniyor. Yani kulaklığın AirPods’lar gibi devrimsel bir niteliğe sahip olmadığını söyleyebiliriz.

Kuo’ya göre Apple bu girişimi iPhone’larda yer alan kulaklık girişini kaldırdığı için yapmak istiyor. Firma bir süredir kablosuz teknolojilerde kulaklık girişi sorununu çözmeye çalışıyordu. Ses kalitesine önem veren kişiler bu evrede istedikleri ürünlere sahip olamıyordu.