Apple kullanıcı bilgileri Dark Web’te 60 TL’ye satılmaya başladı

apple

Apple kullanıcı bilgilerini çalan kötü amaçlı kişiler Dark Web’de bu bilgileri 60 TL’ye satıyor.

teknik destek <

Dark Web‘te insan kaçakçılığından, çocuk videolarına kadar birçok şey gerçekleşiyor, şimdi ise Apple kullanıcı üyeliklerinin satışı başladı. Bazı yollarla ele geçirilen üyelikler Apple müşterilerine ait bilgiler. Basit yolla gelir elde etmek isteyen kişiler, ilk olarak müşterilerin kimlik avı operasyonu düzenledi ve parola , e-posta bilgileri gibi birçok bilgiye ulaştı. Bu hesaplar üzerinden harcama yapmak yerine direk satmayı tercih eden hackerlar, üyelik satışını başlattı. Dark Web’te satışlar 60 TL’den başladı.

apple

Ayrıca Dark Web’te banka kartı, kredi kartı ve birçok alışveriş hesabı satılmakta. Bu hesapları ele geçiren kişiler harcama yapmadan düşük fiyatlarla birçok kişiye satış gerçekleştiriyor. Bu bakımdan yakalanma riski azalan hackerlar kısa yoldan gelir elde ediyor.

Araştırmalar sonucu Dark Web’de 600 TL değerinde satılan PayPal hesabı ile 6000 TL harcama yapılmış. Sizlerinde hesabı bu şekilde bir anda patlak vermemesi için iki faktörlü doğrulama sistemlerini kullanmanız gerekiyor.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.