İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple Kullanıcılarını Trollüyor mu?

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın tanıtılmasının üstünden yaklaşık iki ay geçmiş durumda. En yeni iPhone modelleri 6 veya 6s’e benzer oluşları ile eleştiriliyorlar ama her ne olursa olsun iPhone 7 Plus’ın yeri ayrı denilebilir. Yine de Apple’ın taktir edildiği kadar eleştirildiği açık.

teknik destek

iPhone 7 Plus’ın özellikle en çok tercih edilen arasında yer alıyor olması öncelikle kamerası. Kamerası ile eşsiz görüntüler yakalamak mümkün ki gerçekten de bunun şakası yok. Çift lensli iSight kamerası ile iPhone 7 Plus öne çıktığı kadar pil ve genel performansı ile de öne çıkıyor diyebiliriz.

Elbetteki her akıllı telefonda olduğu gibi iPhone 7/7 Plus’ın da kendine göre eksiklikleri kusurları mevcut ve insanlar bunu yorumlarken “Apple bizi trollüyor diyerek” belirtiyorlar.

İnsanların en büyük tepkisi çok büyük yeniliklerin eklenmediği yönünde. Bunu insanlara söyleten şey ise şüphesiz tasarımsal anlamda büyük revizyon yapılmamış olması. Yoksa su ve toza karşı getirilen IP67 sertifikalı direnç, çift lensli kamerası ile 7 Plus, daha da geliştirilmiş ki kesinlikle geliştirilmiş pil ömrü, daha parlak ve renk yoğunluğuna sahip ekran, çift stereo hoparlör gibi onlarca yenilik adına detay mevcut. Ancak Apple’ın bunu tasarımsal anlamda bir 6/6s’e göre büyük değişiklikler yapmadan sunmuş olması sebebiyle göz önüne getirilmiyor.

Yeni nesil iPhone’larda en çok eleştirilenlerden detaylardan biriside 3.5 mm kulaklık jakının kaldırılması noktası. İnanın bunun gerçekleşmesi çok iyi olmuştu. Çünkü yavaş yavaş diğer firmalarda bu eğilimi göstereceklerdi sadece sektörün liderinden bu adımı bekliyorlardı. Bu saatten sonra diğer firmaların nasıl yavaş yavaş 3.5 mm kulaklık jakını bitirmeye başlayacaklarını hep birlikte göreceğiz.

Bluetooth bağlantısı ile ilgili sorunlar yeni nesil iPhone’larda halen daha kısmen görülebiliyor. Şirket bunu yazılımsal olarak her ne kadar tamponlamış olsa da halen daha bundan muzdarip, şikayetçi belli bir kesim mevcut. Bluetooth bağlantısı ile ilgili sorunun normal bir bağlantı ile değil de ses bağlantısı yapıldığında görüldüğünü de söyleyelim.

Elbetteki bunun artık ikonik hale gelmesi insanların eleştirilerini de haklı kılıyor. Apple’ın tüm bu sorunları bitirmesinin de artık çok ama çok yakın olduğunu söyleyelim. Ülkemizde satışa sunulan iPhone 7 ve 7 Plus modellerinde de böyle bir sorunun yaşanmadığını da söyleyelim.

teknik destek