İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple LG ve Samsung ile Gelecek Nesil iPhone’ların OLED Ekran Tedariği Konusunda Anlaşıyor

ETNews’in yayınladığı raporlar, Apple’ın iphone için her iki şirket ile esnek OLED ekran panellerinin tedariği konusunda anlaştığı belirtiliyor. Anlaşmanın toplam değerinin ise 12.8 milyar dolar olduğu bildiriliyor.

teknik destek

Hem Samsung hem de LG gelecek yıl OLED ekranların üretim kapasitesini arttırmaya yönelik çalışacaklar. LG yatırım maliyetlerini azaltmak için mevcut LCD hatlardan birisine geçiş yapacak. Apple’ın aynı zamanda üretim kapasitesine arttırmak için LG Display ve Samsung Display tarafından gerekli olacak bazı ekipmanlar için ödeme yapması bekleniyor.

Raporda belli bir zaman dilimi yok ancak iPhone 7’nin 2016 Eylül ayında tanıtılacağı ve piyasaya sürüleceği düşünüldüğünde OLED ekranı iPhone 7 üzerinde göremeyebiliriz. Apple’ın anlaşma işaretleri ve diğer raporlar baz alındığında 2018 yılında iPhone’da OLED ekran panelinin kullanılacağını söyleyebiliriz.

Raporda ayrıca LG ile Apple’ın anlaşmasının oldukça basit olduğu vurgulanırken, Samsung ve Apple’ın arasında görüşmelerin daha karmaşık olduğu ve görüşmelerin devam ettiği iddia ediliyor. Samsung ayrıca Apple’a diğer akıllı telefon bileşenlerini sağlıyorken OLED ekran panellerinin de tedariğini yaparsa lider olma avantajını elde edeceği bariz bir gerçek. Apple diğer taraftan Samsung’a olan ihtiyacını karşılarken Samsung’un kar marjını düşürmek istiyor.

müşteri hizmetleri