İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple, LG’nin UltraFine 5K Ekranının Satışına Başladı

LG’nin yeni UltraFine 5K Ekran, Apple tarafından ilk kez ortaya çıkartıldı ve yeni MacBook Pro’nun Ekim ayında düzenlenen ‘Hello Again’ etkinliğinde duyuruldu. Ve şimdi ise Apple’ın çevrimiçi mağazasında resmen satışa sunuldu.

teknik destek

Monitörün perakende fiyatı 1.299 dolar olarak belirlenmişti ancak Apple yeni MacBook Pro kullanıcılarının geçiş işlemini kolaylaştırmak için fiyatı 975 dolara indirmiş durumda. Monitör beklenenden geç satışa sunulduğundan dolayı Cupertino merkezli şirket, indirimli fiyatı 31 Mart 2017 tarihine kadar uzattı. Şu an Apple, monitör için teslimat zamanını 3-5 gün olarak gösteriyor ancak talep göz önüne alındığında bunun 1-2 haftayı bulabileceğini bilmek gerekiyor.

LG UltraFine, 27 inç IPS LED ekran paneline, 5120 x 2880 çözünürlüğe ve 60Hz yenileme oranı ile donatılmış. Aynı zamanda DCI-P3 geniş renk aralığını destekliyor ve 500nits parlaklık seviyelerine erişmek için derecelendiriliyor. Monitör, üç adet USB-C 3.1 bağlantı noktası ve bir Thunderbolt 3 bağlantı noktasına sahiptir. Monitör, dizüstü bilgisayara 85 W’a kadar güç sağlayabilen tek bir Thunderbolt 3 kablosu kullanılarak Apple’ın yeni MacBook Pro’larına takılabilir.

LG UltraFine’ın henüz Türkiye için kullanılabilir olmadığını belirtelim. Muhtemelen önümüzdeki günlerde Apple beklenen genişletmeyi yapacaktır. Meraklısı, LG’nin UltraFine 5K ekranı ile ilgili daha fazla detaya buradan devam ederek erişebilirsiniz.

teknik destek

Bir yorum

  1. Cassini Cassini 30 Mayıs 2017

    Türkiye’ye ne zaman geliyor bilen var mı?

Yorumlar kapatıldı.