Apple Mac Modellerine Devrim Niteliğindeki Klavye Teknolojisini Getirebilir

sonder-klavye

Apple 12 ink MacBook ile birlikte farklı bir klavye stiline, kelebek tipi mekanizmaya geçiş yaptı. Böylece şirket kullanışlı bir klavyenin Mac modellerine girişini yapmış oldu. Ancak şirket şimdi Mac’lerin klavyesini daha kullanışlı hale getirmenin peşinde gibi duruyor.

teknik destek <

Apple’ın ana tedarikçilerinden olan Foxconn’un kuluçka programının bir parçası olan Sonder şirketi genel olarak dinamik klavye teknolojileri üzerine odaklı çalışmalar yapıyor. Şirketin Apple ile görüşme halinde olduğu gelen bilgiler arasında. Hatta bu görüşmelere bazı firmalarda destek veriyorlar. Tüm bunlarında doğrulandığını özellikle belirtelim.

Sonder Keyboard ile kullanıcının ihtiyaçlarına uyacak şekilde klavyenizi özelleştirebiliyorsunuz. Sonder klavyede bağlamsal tuşları tutmak için E Ink teknolojisini kullanıyor. Apple’ın bu klavye teknolojisine benzer bir teknolojiyi de bu yıl, yakın gelecekte tanıtılması beklenen MacBook Pro modelinde kullanması bekleniyor. Elbetteki genel klavye formatında değil sadece işlevsel tuşların yerine konulacak olan OLED dokunmatik ekran çubuğunda sunulacak.

Gelen bu rapora göre, Apple aşağıdaki demoda yer alan klavye modülü ile ciddi anlamda ilgileniyor;

müşteri hizmetleri