Apple, Mac Pro’nun Fiyatına İndirim Yaptı!

Mac Pro

Apple bugün, 4 çekirdekli Mac Pro’nun satışını durdurarak, minimum 6 çekirdekli ve 8 çekirdekli yapılandırma seçenekleri ile mevcut Mac Pro için küçük bir yapılandırma güncellemesi yapmasıyla birlikte fiyatlarında da inidirime gitti.

teknik destek

Önceden 13.999 TL olan dört çekirdekli ve iki grafik işleme birimine sahip Mac Pro modelinin satışı artık yok. Apple bu model yerine, aynı fiyattan 6 çekirdekli ve iki grafik işleme birimine sahip Mac Pro’nun satışını sürdürüyor. Eskiden 18.999 TL olan 6 çekirdekli ve iki grafik işleme birimine sahip Mac Pro’nun yerini ise aynı fiyat ile yani 18.999 TL ile 8 çekirdekli ve iki grafik işleme birimine sahip Mac Pro aldı. Ayrıca GPU tarafında da Apple bazı düzenlemeler ve yükselmeler yaptı.

Bu şekilde Apple, daha üst düzey teknik özelliklere ihtiyaç duyan kullanıcılar için daha uygun bir fiyatlandırma sunmuş oldu.

Apple’ın yeniden yapılandırmış Mac Pro’ları, bugün Online Apple Store’da satışa sunuldu ve yarından itibaren Apple Store’larda satışına başkanacak. 8 çekirdekli ve iki grafik işleme birimine sahip olan Mac Pro modeli şimdilik Online Apple Store üzerinden ne yazık ki satın alınamıyor ancak birkaç güne kadar siparişe açılacağından eminiz.

Bugünkü gelen indirimler, Apple’ın elindeki Mac Pro’ları elinden çıkartmak için attığı bir adım gibi duruyor. Çünkü şirket, çok yakın gelecekte daha üst düzey özelliklere sahip ve daha verimli yeni bir Mac Pro’nun satışına başlamak için çalışmalar yapıyor.

müşteri hizmetleri