İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple, MacBook Pro ve MacBook için Beklenen Ücretsiz Onarım Programının Süresini Uzattı!

Retina ekranlı 12 inç MacBook veya MacBook Pro’yu satın aldıysanız ve yansıma önleyici kaplamanın yıpranması ile ilgili sorun yaşıyorsanız, Apple Mac’inizi ücretsiz olarak onaracak.

teknik destek

Apple, 16 Haziran 2017 tarihine kadar, Haziran 2012’den bu yana satın alınan uygun modellerde veya orijinal satın alma tarihinden itibaren üç yıl içinde (hangisi daha uzun ise), sorundan etkilenen müşterilerinin dizüstü bilgisayarlarının onarımını yapmak üzere programının süresini uzattı.

Program henüz kamuoyuna açıklanmadı ancak MacRumors’a onarımların AppleCare aracılığıyla dahili olarak yapılmaya devam edildiği doğruladı. Apple, programını şu anda iPhone 6s’ler için başlatılan ücretsiz pil değiştirme programının aksine ve web sitesinde ilan etmeyi planlamıyor.

Etkilenen müşterilerin Apple Store’da bir Genius Bar randevusu planlamalarını veya telefon, çevrimiçi sohbet ya da e-posta yoluyla Apple desteğine başvurmalarını öneririz. Bu sayfadanDestek Alın” seçeneğine tıklayın ve ardından Mac > Donanım Sorunları menüsü üzerinden gerekli adımları takip edin.

Apple’ın destek web sitesi, Mac’in seri numarasını isteyecektir. Bunun için ekranın sol üst köşesindeki Apple logosunu tıklayıp açılır menüden Bu Mac Hakkında seçeneğini kullanabilirsiniz.

Sorundan etkilenen müşteriler ayrıca, herhangi bir Apple Premium Reseller’i ziyaret ederek, Mac’lerinin destek için kapsama alanına uygun olup olmadığını belirleyebilirler.

müşteri hizmetleri