Apple, MacBook Pro’da IGZO Ekran Paneline Geçiş Yapıyor!

yeni_macbook_pro

Apple 2016’nın sonunda, keskin ve zengin renkler sunan yeni bir MacBook Pro ürün serisini başlattı ancak gelecekte bunda bir değişiklik olabilir.

müşteri hizmetleri

DigiTimes tarafından yayınlanan bir habere göre ve araştırma şirketi IHS tarafından toplanan verilere göre, Apple 2017 yılının sonuna kadar indiyaum galyum çinko oksit (IGZO) ekran paneline geçiş yapacak.

Apple ekran panel sevkiyatlarını bu yıl azalmaya başlayacak. Çünkü şirket 11 inç MacBook Air üretimine son veriyor:

“MacBook Air’in panelleri 2016’da 6 milyon adetten 2017’de 2.7 milyon adete düşecek ve 11 inç MacBook Air’in üretimi 2017’de sona erecek ve 13 inçlik model için önemli bir panel envanteri söz konusu olacak.”

Rapor, Apple’ın gelecekteki MacBook Pro modelleri için IGZO ekran panellerine geçiş yapmak için Sharp’a güveneceğini belirtiyor.

IGZO’nun avantajları var. Standart a-Si ekrana kıyasla kırk kat daha fazla elektron mobilitesine sahip olması. Bu, dokunmatik duyarlılığın artması, daha fazla piksel yoğunluğu ve daha az güç tüketimi anlamına geliyor. Apple IGZO ekran paneline geçerse, ekranların ileride daha yüksek çözünürlükte olmasını sağlayabilir.

Apple’ın geçmişte de 2012 yılında IGZO ekran panellerine geçeceği yönünde söylentiler var. Ancak bu gerçekleşmedi ve bu yüzden özellikle IGZO ekran paneli söylentisinin yeni olmadığını söyleyelim. Apple, iPad serisinde bu ekran teknolojisini kullandı. Bu yüzden de MacBook Pro ürün serisinde IGZO’ya geçiş yapabileceği mümkün gibi duruyor.

müşteri hizmetleri