Şimdi yükleniyor

Apple, “Made in India” iPhone SE Modellerini Yakında Dünyanın Farklı Noktalarında Satışa Sunabilir

iPhone SE

Apple, “Made in India” iPhone SE Modellerini Yakında Dünyanın Farklı Noktalarında Satışa Sunabilir

The Economic Times of India, bugün, Apple’ın iPhone SE’nin ötesinde ek modelleri Hindistan’da üretmek için acele etmesine rağmen en sonunda üretim kapasitesini genişletmeyi ve “Made in India” etiketli aygıtlarını yurtdışı pazarlarına getirmeyi planladığını bildirdi.

Bir hükümet yetkilisi “Apple, Hindistan ve yurtdışı pazarları için iPhone SE modeline odaklanacak” dedi ve “Hindistan’dan ihracata başlamak istiyor” diye ekledi.

teknik destek

Apple’ın üreticilerinden olan Wistron, Bengaluru eteklerinde Peenya’da kurulu bir tesiste iki ay boyunca sınırlı sayıda “Made in India” iPhone SE modellerini üreterek üretim testleri gerçekleştirdi. Bu telefonlar, halihazırda yurtdışına gönderilmiyor ve yerel olarak yapılmış olsalar bile daha düşük fiyat etiketine sahip değiller. Hükümet yetkilileri, konunun farkında olduklarını ve Wistron’un ek onay için yeni bir talepte bulunmadığını söylediler.

Daha önce ortaya çıkan bir hükümet kaynağına göre Apple’ın iPhone SE modelini biraz daha zaman için Bengaluru fabrikasında üretmeye devam edeceğini ve amiral gemileri olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı ülkedeki tesislerde üretme planına sahip olmadığı ortaya çıktı.

Yakın zamanda, Apple’ın yerel üretimi genişletme iddiaları üzerine dair bir haber yapılmıştı. Bu habere göre Apple, daha sonraki bir aşamada Hindistan’da başka iPhone modellerini üretebilir ve hatta tam teşekküllü bir üretim tesisi kurabilir.

Apple, 2020 yılına kadar Hindistan’daki en büyük küresel mağazasını açmayı planlıyor. Mağazalar birinci sınıf yerlerde bulunacak ve onları turistik yerler yapmak için yeterli sınıfa sahip olacaklar.

Son olarak, Cupertino devi, Ekim ayında Hindistan’da özel bir çevrimiçi mağaza açabilir.

teknik destek