İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple Magic Mouse’a Force Touch’ı Getirmeye Hazırlanıyor

Apple’ın Magic Mouse için büyük planları var. Yenilikçi yönü ile dikkat çeken ve her şeyi çok daha kolay hale getiren Force Touch teknolojisinin Magic Mouse uygulanmış hali Apple’ın son patentinde görüldü.

teknik destek

İlk olarak yeni MacBook’un trackpadi ile gelen ve adı Force Touch olan arından iPhone 6s ve 6s Plus’la gelen ve adı 3D Touch olan bu basınca duyarlı yapı ile pek çok ek jesti yerine getirmek mümkün. Özellikle iPhone’larda kullanım kolaylığını arttıran ve pek çok kısayola ve ek fonksiyona sadece farklı basınçla tıklamalarda cevap vere bu modu yakın zamanda Magic Mouse’larda da görecek gibi duruyoruz.

magic-mouse-force-touch

Geçen yıl Force Touch ile Magic Trackpad’i güncelleyen Apple’ın gözden kaçırdığı detay pek çok insanın mouse ile birlikte trackpad kullanmamasıydı. Magic Trackpad’le birlikte Apple elbetteki Magic Mouse’da yenilemişti ancak bu yenilikler son derece küçük şeylerdi.

Apple’ın Magic Mouse’a Force Touch’ı ne zaman getireceği ise şimdilik belli değil. Ayrıca patentin 2013 tarihli olduğunu da belirtelim. Eğer bu yıl Magic Mouse’un yenilenmesi söz konusu olursa beraberinde Force Touch’ı getirmesi mümkün denilebilir.

teknik destek