Apple Mart Ayında 3 Yeni iPad Tanıtabilir

img_0084

Apple üç yeni iPad tanıtmaya hazırlanıyor. İddianın sahipleri Barclays araştırma şirketi analistleri Blayne Curtis, Christopher Hemmelgarn, Thomas O ‘Malley ve Jerry Zhang.

teknik destek

Analistler, Apple’ın mart ayında 9.7-inç ve 12.9-inç iPad Pro’nun yanı sıra çerçevesiz 10.9-inç bir iPad Pro tanıtacağını söylüyorlar. İddalarının kaynağı da Apple’ın Asya tedarik zincirleri.

MacRumors’un yayınladığı araştırma notuna göre yeni 10.9-inçlik iPad Pro’nun çerçevesiz olacağı için 9.7-inçlik iPad Pro ile aynı boyutta olacak. Bu modelde muhtemelen kavisli ekran olacak ve ana ekran tuşu olmayacak.

Apple’ın 10-inç aralığında bir iPad modeli geliştirdiği daha önce de iddia edilmişti. KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo 10.5-inç ve Japon web sitesi Mac Otakara da 10.1-inçlik iPad modelinin 2017 yılında tanıtılacağını iddia etmişti. Fakat bugün yayınlanan rapordaki gibi çerçevesiz bir tasarımdan bahsetmemişlerdi.

Barclays analistleri de Kuo gibi, 9.7-inç’ten daha küçük bir iPad tanıtılacağını düşünmüyorlar. Bunun yerine Apple’ın Eylül 2015 yılında tanıttığı iPad Mini 4’ü üretmeye devam edeceğini inanıyorlar.

müşteri hizmetleri