İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple, Mart Ayında, Kırmızı Renkli iPhone 7 ve 7 Plus’ı, 128GB iPhone SE’yi ve Yeni Nesil iPad Pro’yu Tanıtacak!

Apple ürünleri için yayınladığı raporlarla yakınen bilinen Mac Otakara’nın yayınladığı rapora göre, Apple yeni nesil iPad Pro modelini ve diğer ürünlerini tanıtmak için Mart ayında özel bir etkinlik düzenleyecek.

teknik destek

Raporda, iPad Pro serisi açısından, Apple’ın yeni 7.9 inç, 9.7 inç, 10.5 inç ve 12.9 inçlik iPad Pro modellerini açıklayacağı iddia ediliyor. 10.5 inçlik modelin Mayıs ayına kadar satışına başlanmayacağı ama diğer iPad Pro modellerinin Mart ayı içerisinde satışına başlanacağı yine raporda yer alıyor.

Eğer ki rapor doğruysa Apple, iPad mini 4’ü yeni 7.9 inç iPad Pro modeliyle yenilemeyi, mevcut 9.7 inç iPad Pro ve 12.9 inç iPad Pro modellerini güncellemeyi ve fiziksel ana ekran düğmesinden yoksun, uçtan uca ekranlı yeni bir 10.5 iPad Pro modelini tanıtmayı planlıyor diyebiliriz.

Mac Otakara, 10.5 inçlik yeni iPad Pro modelinin, uçtan uca ekranlı tasarımı yüzünden, mevcut 9.7 inç iPad Pro’yla aynı boyutlarda olacağını vurguluyor. Daha önceki raporlarda, 10.5 inçlik yeni iPad Pro modelinin ön taraftaki yan çerçevelerin komple kaldırılacağı, üst ve alt çerçevelerin hemen hemen yok hükmünde olmasının sağlanacağı ve kasasının çok daha ince olacağı söyleniyordu.

Yayınlanan bu raporda, 12.9 inç iPad Pro’nun mevcut 9.7 inç iPad Pro modelindeki gibi, 12 megapiksellik arka kameraya, True Tone özellikli ekrana sahip olacağı belirtiliyor. Bu arada, 7.9 inçlik iPad Pro’nun, Smart Connector, True Tone özellikli ekran, dört hoparlör ve True Tone flaşlı 12 megapiksellik iSight kameraya sahip olacağı öngörülüyor. Kısacası Apple, tablet serisinde, standartları standartlaştırmak için uğraş veriyor diyebiliriz. Tüm yeni iPad Pro modellerinde, dört hoparlörün yer alması bu duruma örnek olarak verilebilir.

Üç ay önce, Barclays analistleri tarafından yayınlanan bir raporda, Apple’ın 9.7 inç, 12.9 inç ve uçtan uca ekranlı 10.9 (10.5 inç) inçlik modelinde dahil olmak üzere Mart ayında bir dizi yeni iPad Pro modelini piyasaya çıkaracağı ancak 7.9 inçlik iPad Pro’nun piyasaya sürülmeyeceği belirtiliyordu. Araştırma notunda bunun yerine, Apple’ın Eylül 2015’te piyasaya sürdüğü iPad mini 4’ü üretmeye ve satmaya devam edeceği yer alıyordu.

KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo’ya göre ise, Apple’ın 2017 yılında 9.7 inç, 10.5 inç ve 12.9 inç iPad Pro modelleri dışında bir model tanıtmayı planlamadığı gerçeği söz konusu. 10.5 inç ve 12.9 inçlik modellerin daha hızlı bir A10X çipine, düşük maliyetli 9.7 inçlik modelin ise A9X çipine sahip olacağı ise raporlarda yer alıyor.

Yine güvenilir kaynaklardan DigiTimes ise, 10.5 inç iPad Pro’nun tanıtılmasını beklediğini söylüyor. Yani dört farklı kaynakta hemen hemen aynı şeyleri söylüyor diyebiliriz.

Raporda yer alan diğer önemli detaylardan birisi de Apple’ın, iPhone SE için 128GB depolama kapasiteli yeni bir modeli tanıtacağı ve ayrıca iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için yeni bir kırmızı renk – muhtemelen (PRODUCT) RED- seçeneğini ekleyeceği bilgisi. Mac Otakara daha önce, kırmızı rengin iPhone 7s ve iPhone 7s Plus için geleceğini söylemişti

Son olarak raporda, yeni Apple Watch kayışlarının tanıtılacağı da yer alıyor. Mart 2016 etkinliğinde iPhone SE ve 9.7 inç iPad Pro ile birlikte yeni Apple Watch kayışları tanıtılmıştı ki bu yılda benzer bir adımın atıldığını görebiliriz gibi duruyor.

Makale boyunca yer alan söylentilerin pek çoğunun kritik bilgiler olduğunu ancak Mac Otakara’nın bu tip açısından mükemmel bir geçmişe sahip olmadığını belirtelim. Yani burada yer alan pek çok bilginin gerçekleşmeyebileceğini unutmayın.

müşteri hizmetleri