Apple, Microsoft ile Olan İşbirliğini Kısmen Sonlandırdı

Apple ve Microsoft

Bugünden itibaren Apple, Mac ve iOS’taki Siri ve Spotlight arama sonuçlarında Microsoft’un Bing’i yerine Google tarafından sağlanan verileri kullanmaya başlıyor. Apple, bu haberi onayladı ve bunun nedeni olarak iOS ve Mac cihazlarında daha tutarlı arama sonuçlarının sunulmasını gerekçe gösterdi.

teknik destek <

Bugünden önce, Mac’de Finder’ı kullanarak Spotlight’da yapılan aramalardan veya iOS’ta arama çubuğunu aşağı doğru hızlıca kaydırdığınızda tüm sonuçlar ve Siri’nin sağladığı tüm arama bilgileri Bing arama sonuçlarıydı. Şimdi, Spotlight’ı kullanarak arama yaptığınızda veya bir web aramayla sonuçlanan bir soruyu Siri’ye sorduğunuzda, Google’dan bilgi gelecektir.

Bu değişim, hem YouTube’daki web bağlantılarını hem de video sonuçlarını da içeriyor ancak Siri ve Spotlight aramalarında web görüntü sonuçları için Bing tarafından sağlanan veriler kullanılmaya devam edecek. Google aramaları, standart arama API’sını kullanır ve bir Google.com aramasından elde ettiğinizle aynı arama sonuçlarını sağlar.

Apple, Siri ve Spotlight gibi şeyler için arama sonuçları için Bing’i kullanırken Google, iOS ve Mac cihazlarında varsayılan arama motoru olarak kaldı. Bu yılın başlarında Google, iOS cihazlarında varsayılan arama motoru olarak kalmak için Apple’a yaklaşık 3 milyar dolar ödediği öne sürülmüştü.

müşteri hizmetleri