Apple, Modüler Mac Pro Üzerinde Çalışmaya Devam Ediyor

Mac Pro 2018

Apple, modüler Mac Pro ve iMac Pro bekleyen müşterilerini heyecanlandırmaya devam ediyor. Apple’ın kolayca yükseltilebilir iMac Pro üzerinde çalıştığı kesin bir dille doğrulanmış durumda. Şirket, yüksek performanslı ve üst düzey verimlilik sunan bir sisteme ihtiyaç duyan profesyonel müşterileri hedefleyen bir ürün ile gelmeye hazırlanıyor.

teknik destek

Elbetteki bu yeni bir bilgi değil. Daha önce şirketin bu yönde bir ürün üzerinde çalışma yaptığı yine şirket yöneticileri tarafından doğrulanmıştı. Yeni Mac Pro’nun neye benzeyeceği bilinmiyor ancak modüler bir yapıya sahip olacağı düşünülürse Apple, 2006’dan 2012’ye kadar olan Mac Pro tasarımına geri dönebilir.

Yüksek performanslı ve yüksek verimli bir sistem olacağı iddiası modüler Mac Pro’nun iş istasyonu sınıfı teknik özelliklere sahip olan iMac Pro’dan bile iyi olabileceğinin bir göstergesi.

Örneğin, maksimum düzeyde yapılandırılmış iMac Pro, 18 çekirdekli 2.3GHz Intel Xeon W sınıfı işlemci, 4TB SSD depolama alanı, 128GB ECC RAM ve 16GB HBM2’ye sahip AMD Radeon Pro Vega 64 grafik teknolojisine sahip ve fiyatı 69.027 TL’ye kadar çıkıyor.

Apple’ın üst düzey özelliklerle iMac’i yükseltmiş olması memnuniyet verici gibi görülse de fiyatı ile pek memnuniyet verici değil. iMac Pro’ya kıyasla daha üst düzey performans sunacak olan bir Mac Pro’nun gelmesi demek yine yüksek fiyat etiketinin söz konusu olmasına neden olacak.

Apple Thunderbolt Ekran

Ayrıca Apple’ın profesyonel müşterilere yönelik yeni bir Apple markalı üst seviye ve tümüyle bağımsız çalışabilen Thunderbolt Ekran üretmek için de çalışma yaptığı iddia ediliyor. Bu haber pek çok müşteriyi heyecanlandıracak türden.

Yeni Mac Pro’nun ne zaman geleceğini bilmiyoruz. Apple, modüler Mac Pro’nun sadece bu yıl hazır olmayacağını açıkladı ve uzmanlara göre 2018 yılında yeni Mac Pro’nun gelme ihtimali oldukça yüksek.

müşteri hizmetleri