İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple Music Abone Sayısı 10 Milyonu Aştı

Ülkemize bir türlü gelemeyen Apple’ın müzik servisi Apple Music, Financial Times gazetesine göre 10 milyon ücretli abone sayısını aşmış durumda. Yani Apple Music her ay abonelik ücretini ödeyen 10 milyondan fazla aboneye sahip.

teknik destek

3 aylık ücretsiz olarak deneme sürecini 2015 Haziran’da kullanıma sunulan Apple Music lansmanında bu yana öncelikle Ekim ayında 6.5 milyon ücretli aboneye ulaşmıştı. Aradan geçen üç aylık sürecin ardından 10 milyon aboneyi aşmayı başarmış gibi gözüküyor.

Apple’ın bu başarısının altında Apple Music sevisini Android için başlatması yatıyor. Şüphesiz Android’ten yığınla yeni abone geçişi sağlanmış oldu. Şimdi Apple için bu ortaya çıkan rapor büyük bir başarıyı gösteriyor. Spotify’ın arkasından böyle bir riski alarak müzik servisini başlatan Apple bu kadar kısa sürede arayı kapatarak geliyor olması yakın zamanda daha güçlü rekabetin önünün açılacağı anlamına geliyor.

Spotify’ın Apple Music gibi 10 milyon ücretli aboneye ulaşması yaklaşık 6 yıl kadar sürmüştü. Apple Music ise bunu sadece altı ay gibi bir sürede başarmış durumda. Ancak Spotify’ın müşterilerinin pek çoğu reklamlı kullanımla ücretsiz Spotify’ı da tercih ediyor. Apple Music’te ise böyle bir kullanım hakkı tanınmıyor. Bu sebeple Spotify’ın kullanıcıya daha çekici geldiği açık.

Apple müşterilerine kendi müzik servisini teşvik etmek için bazı önemli farklılıkları sunmasının yanı sıra sayısız sanatçıyı da bünyesinde tutarak ilgiyi üstüne çekmeyi başarmış durumda. Örneğin Taylor Swift 1989 Dünya Turu videosunu Apple Music üyeleri için ücretsiz kullanıma sunmuştu.

teknik destek