Apple Music, Spotify’ı Geçti!

Apple Music

Apple Music, abone sayısı olarak ABD’de Spotify’ı geride bıraktı. Digital Music News’e açıklama yapan bir distribütörün Spotify, Tidal ve Apple Music gibi çevrimiçi müzik servislerinin abone sayılarını ortaya koyan bir rapor paylaştığı söyleniyor.

teknik destek <

Paylaşılan rapora bakıldığında Apple Music ve Spotify’ın ücretsiz verilen abonelikler haricinde 20 milyonu aşkın aboneleri bulunuyor. Firmanın Amerika Birleşik Devletleri’ndeki net abone sayısının da belli olduğunu ancak gizlilik korumasından dolayı rakamları paylaşamadığı da belirtiliyor.

Apple Music

Apple Music Abone Sayısında Lider!

Apple Music’in abone sayısındaki artışın temel nedeni olarak firmanın satışını gerçekleştirdiği iOS işletim sistemli cihazların sayısındaki artış gösteriliyor. Apple’ın HomePod’u piyasaya sürmesiyle kullanım oranlarında yükseliş yaşandı çünkü HomePod yalnızca Apple Music ile kullanılabiliyor.

50 Milyonu Aşkın Abone

Mayıs ayında Tim Cook tarafından yapılan açıklamalarda Apple Music’in ücretsiz deneme ve ücretli abonelik sayısı toplamda 50 milyon civarında. Bu bilgiler 31 Mart 2018 tarihinde 75 milyon ödeme yapan abonesi bulunan Spotify’ın abonelik detaylarını da ortaya çıkarmış oluyor. Spotify, reklamlı ve özel tekliflerle abone olan kişileri de hesaba dahil ettiğinizde 170 milyon aktif kullanıcı sayısına sahip oluyor.

Apple Music

Apple Music, firmanın hizmet kategorsinin sürekli artışına büyük bir katkı sağlıyor ve 2018 senesinin ikinci çeyreğinde 9.1 milyar dolar gelir getirdiği görülüyor. Bu gelir, yıllık olarak bakıldığında %31’lik artışa sebep oldu.

müşteri hizmetleri