Apple Music ve Spotify Yükselişini Sürdürüyor!

Apple-Music-vs-Spotify

Spotify, yeni bir dönüm noktasına geldiğini ve her ay ödeme yapan 50 milyon ücretli aboneye ulaştığını duyurdu. Apple Music’in popülaritesini arttırmasına rağmen Spotify’ın daha hızlı büyüdüğü görülüyor.

teknik destek

2016 Aralık itibariyle, Apple Music’in ücretli abone sayısı 20 milyondan fazlaydı ve servisin benzer hızla büyüdüğü düşünüldüğünde şu anda 22 milyon civarında bir aboneye sahip olduğunu öngörmek mümkün. Apple Music’in 2016 Haziran’daki abone sayısı 15 milyondu ve 2016 Eylül ayında Apple Music sadece 17 milyon aboneye sahipti.

Şu anda, Spotify, Apple Music’in en zorlu rakibi konumunda ve iki müzik servisinin arasındaki rekabet özellikle de kullanıcıların işine yarıyor. İki devin aralarındaki rekabetten etkilenen belirli bir sanatçı kitlesi de yok değil. Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında, Spotify’ın Apple Music’e münhasır isimlerin içeriklerini daha az sergilediği ve onlara daha az tanıtım imkanı sunduğu gündeme gelmişti.

Her ne kadar Spotify bu iddiaları reddetse de Apple Music’in popülerliği arttıkça Spotify’ın ürktüğü düşünülüyor. Her iki müzik servisi artık daha fazla kullanıcıyı kendilerine çekmek için yeni özellikleri ve abonelik modellerini test ediyorlar.

müşteri hizmetleri