Apple Music’e Rağmen Spotify’ın Hızlı Yükselişi Devam Ediyor

Spotify

Apple Music’in tanıtılmasının ardından 13 milyondan fazla ücretli aboneye ulaştığı Apple tarafından da doğrulanmış ve duyurulmuştu. Kısa sürede büyük bir mesafe kateden Apple’ın Spotify önüne set çektiği düşünülüyordu ancak son şirket açıklamalarına göre işler oldukça farklı yürüyor.

teknik destek

Spotify son yaptığı açıklama ile 30 milyon ücretli aboneye sahip olduğunu duyurdu. Geçen yıl Haziran ayında 20 milyon ücretli aboneye sahip olan Spotify, bir yıldan az bir süre içerisinde oldukça istikrarlı bir yükseliş yaşamış gibi gözüküyor. Ayrıca geçen yıl 75 milyon kullanıcıya sahip olan Spotify’ın 100 milyon kullanıcıya eriştiğini de belirtelim.

Apple’ın da sektöre girmesine de değinen Spotify CEO’su Jonathan Forster, müzik servislerine yeni bir soluğun geldiğini ve Apple’ın çıtayı yükselttiğini belirtiyor. 2014 Mayıs ayında sadece 10 milyon ücretli aboneye sahip olan Spotify’ın bugünlere gelişi elbetteki bir o kadar zor oldu ve artık beklenen ivme yakalanmış oldu. Hizmet kalitesini arttırmak için uygulamalarında çok yerine adımlar atan Spotify’ın bu yönü ile hızlı yükselişinin devam edeceği tahmin ediliyor.

müşteri hizmetleri