Apple, Netflix’i Satın Almak için Kolları Sıvadı!

Apple ve Netflix

Abonelerine internet üzerinden hizmet veren medya hizmeti debi Netflix, teknoloji devi Apple’ın hedefinde. Şirkete yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre Apple, Netflix’i satın almak için kolları sıvadı.

teknik destek

Şu anda Apple’ın nakit rezervi 250 milyar dolara yakın ve Netflix için Apple’ın ödeyeceği bedel henüz dile getirilmiyor. Şirketin güçlü nakit rezervinin karşısında Netflix’i satın alabilme ihtimali oldukça yüksek. Apple, Netflix’i satın alırsa 2018’in en büyük satım alımına imza atmış olacak. Bu önemli iddia ise ünlü bankacılık analistleri Jim Suva ve Asyia Merchant’dan geliyor.

Analistler, ABD Başkanı Donald Trump’ın kurumlar vergisinde yaptığı son indirimden faydalanarak kendi video abonelik hizmetini başlatmak yerine Apple’ın Netflix’i satın almak istediğini iddia ediyorlar.

Apple ve Netflix cephesinden konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmiş değil ancak iddia sahiplerinin güçlü isimler olması işin rengini değiştiriyor. Uzmanlara göre Apple, Netflix’i satın alırsa yatırımcılar için büyük bir fırsat oluşacak ve böylesi bir satın alım 2018’in ilk en büyük satın alımı olacak.

müşteri hizmetleri