Apple News Rekorlar Kırmaya Devam Ediyor!

apple-news-rekorlar-kirmaya-devam-ediyor

Henüz ülkemizde kullanılabilir olmasa da Apple News her geçen gün yeni rekorlar kırmaya devam ediyor. 

teknik destek

Apple’ın ilk olarak iOS 9 işletim sistemiyle birlikte kullanıma sunduğu Apple News uygulamasının kullanıcı sayısı açıklandı. 

Apple News’i 90 Milyon Kişi Kullanıyor!

Apple’ın haber uygulaması olan ve kullanıcıların tüm Apple ürünlerinden istedikleri haberleri okuyabileceği bir platform olan Apple News’in kullanıcı sayısı 90 milyon olarak açıklandı. Ülkemizde kullanılmayan ve ne zaman kullanıma sunulacağı konusunda bir bilgi bulunmayan Apple News servisi dünyanın pek çok ülkesinde kullanılıyor. Apple’ın uzun süredir üzerinde çalıştığı ve yakın bir zamanda Apple News’e ekleyeceği abonelik sistemiyle birlikte servisin daha çok kullanıcı tarafından kullanılması hedefleniyor. 

Bilindiği gibi geçtiğimiz aylarda Apple dergi dünyasının Netflix’i olarak bilinen Texture’u satın almıştı. Satın alımın gerçekleşmesinin ardından Apple’ın ne yapacağı pek çok kişi tarafından merak edilse de Apple, bu satın alımı Apple News servisini güçlendirmek için kullanacak. Kullanıcılar yeni gelecek olan abonelik sistemiyle birlikte Apple News üzerinden istedikleri dergiyi okuyabilecekler. Apple’ın abonelik sistemini Apple News’e ne zaman getireceği şimdilik bilinmiyor. 

müşteri hizmetleri