İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple, O Alan Adına Tam 1.5 Milyon Dolar Ödedi!

Bir süredir sosyal ağ olarak varlığını sürdüren iCloud.net’in varlığı Apple tarafından sonlandırıldı! 2011 yılından beri insanların etkinlik, resim, müzik, video ve diğer içerikleri paylaşmasına izin vermek için tasarlanan ancak iCloud.com ile benzer ismi kullanıyor olması ile şüpheli olarak görülen iCloud.net’i Apple satın aldı.

teknik destek

MacRumors’un ulaştığı bilgilere göre alan adı 1.5 milyon dolar karşılığında mevcut sahibinden satın alındı. Web sitesi faaliyetine bu ay sonunda son veriyor ve Mart ayında verileri tümüyle silinecek. Sitenin blog sayfasından yapılan açıklamada, “iCloud.net’in görevi bitti, artık emekli olması gerekiyor” denildi.

iCloud-net

Apple, 2011 yılında iCloud hizmetini lanse etmeden hemen önce, iCloud.com alan adını İsveçli Xcerion şirketinden satın alarak yaklaşık 5.2 milyon dolar ödemişti. Apple, ayrıca, iCloud.us ve iCloud.eu’dan iCloudApps.com ve iCloudAds.com’a kadar değişen 100’den fazla iCloud’la alakalı alan adına sahip.

Apple’ın iCloud.net alan adını almak için neden beş yıldan fazla beklediği ise belli değil ancak uzmanlar konuyu Apple’ın bir sosyal ağ üzerine çalışma yapmasına bağlıyorlar. Yine de bahsi geçen Apple’ın sosyal ağı, iCloud markasını kullanmayacak oluşu ile bu açıklama gerçeği yansıtmıyor gibi duruyor.

müşteri hizmetleri